Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

sağlıklı ve hızlı zayıflama yöntemleri

 

 

 

 

Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri isimli bilgi verici makalemize hoş geldiniz. Keyifli okumalar.

Hepimiz yaptığımız işin çabucak olmasını isteriz. Söz konusu bir de kendimiz isek bu daha da aceleci bir hal alıyor. Şöyle ki hem sağlıklı, hem de hızlı nasıl kilo verebilirim sorusunu soruyorsunuz kendinize. Gelin size şöyle bir anlatalım.

Çok kilonuz var ve kendinizi baskıda hissediyorsunuz. Çevrenize ve kendinize bir an önce zayıflamak istediğinizi aşılayıp duruyorsunuz. Ama ayna karşısına geçtiğiniz zaman moraliniz bozuluyor ve yemeye devam ediyorsunuz. Bu ve bu tip şeylerden kurtulmak için öncelikle psikolojinizi çok temiz tutmanız gerekiyor. Her şeyin temelinden sizin iradeniz geçer. Şöyle ki sabah kahvaltınızı yapıyorsunuz. Ara öğününüzü yiyorsunuz ama zayıflayamıyorsunuz. Kolay zayıflamak için yapmanız gereken şey tabi ki de spor. Bunun yanı sıra tabi ki beslenmemiz de önemli ama nasıl bir beslenme? Kolay zayıflama yöntemlerinden biri de tabi ki insanın kendi diyetidir.

Peki bu nasıl olur?

Sevdiğiniz yiyecekler bir göz önüne getirin. Örneğin salatalık, patates salatası vb. Bu sevdiğiniz sebze ve meyveleri yağ kullanmadan yemeye kendinizi alıştırın. Daha sonra sizi kiloya itecek şeyler yerine, daha çok haşlanmış ve az yağlı yiyecekler tercih edin. Ekmekten tamamen uzak durun. Peki böyle nasıl ayakta durup iş yapacağım diyorsunuz. Haklısınız. Öğününüzü sık tüketeceksiniz. Örneğin, sabah kahvaltısında ekmek ve şekerli çay içmek yerine. Yediğiniz besini arttırıp su tüketerek kendinizi buna alıştırmayı denemelisiniz. Zararlı şeyleri hayattan çıkarttıktan sonra sevimli ve yararlı şeyleri çok sık yemeniz gerekecek.
Hemen bir örnekle destekleyelim; Sabah kahvaltısın da 2 yumurta yarım ekmek patates kızartması ve çay içtiğinizi düşünün. Çok az sağlıksız ama doyurucu bir besin. Onun yerine kahvaltınızı daha çok beyaz peynir, zeytin,salatalık,haşlanmış yumurta vs. Gibi şeyler yiyerek düzene sokabilirsiniz. Bu sadece bir örnek. Tabi ki kendiniz neyi yiyip yemediğinizi iyi bilirsiniz. Özetle; Kendi sevdiğiniz besinleri 5 ana ve ara öğün toplamı olarak bol tüketerek yiyin. Daha sonra bunu enerjinizin son damlasına kadar spor yaparak destekleyerek farkı ortaya koyabilirsiniz. Şunu unutmayın, önemli olan her zaman buna inanmaktır.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi denediniz mi ?

  • Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
  • Görüşlerinizi ve yorumlarınızı alt bölümden bizlere iletebilirsiniz.
  • Bizlere destek olmak için bu yazımızı alt bölümde bulunan Sosyal Medya Paylaşım Butonlarını kullanarak sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.
Bu Gönderiyi Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.