Evde Kolay Zayıflama Yöntemi İçin Yağ Yaktıran 8 Bitki Çayı

evde kolay zayıflama, bitki çayı

Merhaba değerli okurlar, bu yazımızda sizler için evde kolay zayıflama yöntemleri arasında sıkça kullanılan yağ yaktıran bitki çaylarını paylaşayacağız.

Fazla kilolar ve fazla kilolardan kurtulmak hepimizin korkulu rüyası. Tabi ki yemekten kısmayım ama çay içerek zayıflayıp, yağ yakmak istiyorsanız yanlış düşünce içerisindesiniz. İlk başta bu düşüncenizi değiştirmekte fayda var. Bu zayıflatan bitki çayları diyetisyenlerin önerdiği listelere takviye olarak kullanılmaktadır.  Herhangi bilinen bir hastalığı ve alerjisi olan kişilerin doktor kontrolü dışında kullanımından kaçınması gerekiyor.

Lafı fazla uzatmadan Zayıflatan Bitki Çayı Listemize başlayabiliriz ;

Tarçın Çayı – Kokusu Bile Zayıflatır İnsanı

evde kolay zayıflama, tarçın çayı

 

Tarçın çayı termojenik içeriğe sahip olduğundan dolayı, metabolizmanızı hızlandıracak, vücut sıcaklağınızı yükseltecek ve daha fazla kalori harcamanıza sebep olacaktır. Ayrıca kolesterolü dengede tutmak, kan şekerini dengede tutmak ve iştah kesici yanları da bulunmaktadır. Tarçın çayını aktarlardan toz olarak ve kabuklu olarak alıp kullanabilirsiniz.

 

 

Zenfecil Çayı –  Mide Rahatsızlığının Çözümü

evde kolay zayıflama, zencefil çayı

 

Zenfecil çayını günümüzde insanlar zayıflamak ve kalori yakma yöntemi olarak kullansada bu alanda yapılan herhangi bir kesin deney ve belge/bilgi yok. Zencefil çayının genel olarak mide’nin rahatlaması, bulantıyı almayı ve sindirimi kolaylaştırması gibi özellikleri vardır.

Pu-Erh Çayı – Yağ Düşmanı

evde kolay zayıflama, pu-erh çayı

 

Pu-Erh çayı bir çok kişi tarafından bilinmesede zayıflattığı ve kilo vermede yardımcı olduğu doğrudur. Pu-Erh çayı her sabah içilmesi durumunda yağ hücrelerini küçülterek uzun vadede vücutta ki yağ oranını azaltıyor. Aktar ve diğer bitki çayı satılan mağzalarda gözünüze çarpar ise mutlaka deneyin.

 

Beyaz Çay – Doktorların En Çok Önerdiği Bitki Çay

evde kolay zayıflama, beyaz çay

Beyaz çay, kilo vermek-zayıflamak için doktora başvuran kişilerin aldığı ilk öneri olan bitki çayıdır. Beyaz bitki çayı evde kolay zayıflamak için gıda ve beslenme yoluyla alınan yağların vücut tarafından emilmesini ve vücutta bu yağların depolanmasının önüne geçiyor/engelliyor. Öğle molalarınızda 2 bardak beyaz bitki çayını evde kolay zayıflama yöntemi olarak deneyebilirsiniz.

 

Mate Çayı – ve Faydaları

evde kolay zayıflama, mate çayı

Mate Çayı, Güney Afrika’dan gelen Yerba Mate yapraklarından elde edilmektedir. Mate çayı yağ yakıcı ve uyarıcı etkisinden dolayı ülkemizde son zamanlarda popüler olmaya başlayan bitki çayıdır. Aşırı kilolu 50 kişi üzerinde test edilen bu çay, mate çayı içmeyen kişilere göre %40 oranında daha fazla kilo kaybı yaşandığı gözlenmiş. Evde Kolay Zayıflama Yöntemleri arasında mate çayını kullanmak isterseniz ;  mate çayı’nın tokluk hissi verdiği, vücut sıcaklığını artırarak metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir.  Sakinleştirici ve zihin açıcı özellikleride bulunmakta.

 

YabanMersini – Açlığınızı Hafifletin

evde kolay zayıflama, yabanmersini bitki çayı

 

Akşam yemeklerinizden önce bir bardak yabanmersini açlığınızı hafifletecek ve yemek masasından her zamankinden daha az kalori almış olarak kalkacaksınız. Ayrıca yabanmersini bitki çayı kan şekerinizi dengeliyor.

 

 

Yeşil Çay – Olmazsa Olmaz

evde kolay zayıflama, yeşil çay

Evde Kolay Zayıflamak için hiç kimseye sormadan alıp içtiğimiz yeşil bitki çayını bilmeyen yoktur. İçerdiği kafein ile metabolizmanızı hızlandırırken kateşinler sayesinde de vücutta ki yağ oranı azaltıyor. Erkekler üzerinde yapılan araştırmaya göre yeşil çay içenlerin, içmeyenlere göre daha fazla kilo verdiklerini tespit edilmiş. (3 ay süren bir araştırma)

 

Biberiye Çayı – Bin Derde Deva

evde kolay zayıflama, biberiye çayı

Strese karşı, antibakteriyel olarak, kas ağrıları için, saç dökülmesi için, kanserle mücadele için, hafıza ve konsantrasyonu güçlendirmek için ve daha buraya yazamadığımız bir çok sebepten dolayı her derde deva olan bir bitki çayıdır.  Mineral desteği sayesinde, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına olanak sağlıyor ve bu sayede enerji sarf ederek kalori yakmış oluyorsunuz.

 

  • Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
  • Görüşlerinizi ve yorumlarınızı alt bölümden bizlere iletebilirsiniz.
  • Bizlere destek olmak için bu yazımızı alt bölümde bulunan Sosyal Medya Paylaşım Butonlarını kullanarak sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.
Bu Gönderiyi Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.