DİYET YAPARKEN DİKKATE ALINMASI GEREKEN UNSURLAR

DİYET YAPARKEN DİKKATE ALINMASI GEREKEN UNSURLAR – KURALLAR – ÖNERİLER

Hepimiz çok fazla yemek yeyip kilo almaktan şikayetciyiz. Hızlı kilo vermek için en önemli şey de tabi ki diyet yapmak sağlıklı besinler alıp kilo vermeye çalışmak. Peki diyet yaparken dikkate alınması gereken unsurları biliyor muyuz? Bir çoğumuz bilinçsiz diyet yaptığımız için değişik ve gereksiz hastalıklara kapılarak bütün bu verilen emeklerden elimiz boş çıkıyoruz. Bunun olmaması için ne yapmalıyız ?

 

diyet yaparken dikkat edilmesi gerekenler         İlk önce kendimizi bilmeliyiz. İnsan kendinin doktorudur. Kendiniz doktora gitmeden önce ne yeyip ne yemeyeceğinizi bilmelisiniz. Her şey kendinizi bilmekten geçer. Sağlam ve ilgilenecek bir doktora gitmekte tabi ki işinize çok yarayacaktır. Sıradan bir diyetisyenin size verdiği listede ki her şeye uymak, sizin alerjiniz ve ya midenizin almadığı yiyecekleri size sunması sizi hem bu işten geri çevirir hemde uzaklaştırır. Bunun olmaması için öncelikle diyet listenize bakmanız gerekmektedir. Kolay zayıflamak herkesin istediği bir şey. Ama tabi ki de yanlış. Hiç bir şey her zaman kolay gitmez. Zayıflamakta da öyle. Diyet yaparken yediğiniz her öğünün ne kadar kalori verdiğini ve yiyip yiyemeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Aksi takdir de bu şeyler sizde hastalık ve psikolojik olarak soğukluk uzaklaşma sağlar.

diye yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar   İkinci olarak diyet hiç bir zaman bir şey yememek değildir. Çok yiyip az yemek demektir. Sağlıklı şeyler yemektir. Hemen araştırıyoruz kolay zayıflama yolları nelerdir diye. Bir bakıyoruz ve hüsrana uğruyoruz. Psikolojik olarak kendimizi uzaklaştırma yoluna giriyoruz ve kötü olan tarafa başvuruyoruz. Dengesiz ve düzensiz beslenme diyeti. Hiç bir şey yemeden spor yapmaya çalışmak. Tüm günü aç geçirmek. Sonra tartıya çıkıp 1 kilo verince bunu devam ettirmeye çalışıp sonunda hastanede serum yemek.

diyet yaparken nelere dikkat etmeli          Evet bunların yaşanmaması için öncelikle sizinle ilgilenecek testler yapacak güzel bir doktora gözükmeniz gerekmektedir. Eğer size uygun olmayan besin türü varsa doktorunuza başvurup ona kendiniz besin sunmalısınız. Bir nevi yine kendi diyetinizi kendiniz oluşturmuş olacaksınız. Buda sizin çeşitli hastalıklardan psikolojilerden ve halsizlikten kurtararak güzel bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

 

  • Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
  • Görüşlerinizi ve yorumlarınızı alt bölümden bizlere iletebilirsiniz.
  • Bizlere destek olmak için bu yazımızı alt bölümde bulunan Sosyal Medya Paylaşım Butonlarını kullanarak sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.
Bu Gönderiyi Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.