Basit Spor Hareketleri İle Evde Kolay Zayıflama Yöntemleri

diyet yaparken nelere dikkat etmeli

 

Her insan fit ve sağlıklı bir vücüt ister. Fazlalıklarını kolay zayıflama yöntemleri ile atabilmesinin imkansız
olduğunu düşünür. İşte bu yazımızda sizlere basit spor hareketleri ile evde kolay zayıflama yöntemleri hakkında bilgi aktarımı gerçekleştireceğiz.

 

 

Kolay zayıflama yolları için:

Öncelik ile gerçekten zayıflamak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonrasında; vücut tipinize göre bölgesel mi zayıflamak istiyorsunuz yoksa sadece ideal kilonuza mı düşmek istiyorsunuz buna karar vermeniz gerekiyor.
Bu iki adıma karar verdikten sonra geri kalan kolay zayıflama yollarını şu şekilde açıklayacağız.

1) Besin alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz:

* Hayatınızda her çeşit yemeğe yer verin. Ama yemekleri belirli ölçüde yemeğe gayret gösterin. Bu şekilde
hem siz iştah konusunda tatmin olursunuz. Hem de vücudunuz için gerekli tüm besinleri karşılamış olursunuz.
* Ev hayatınızda ya da iş hayatınızda düzenli beslenemeyebilirsiniz. Ama buna elinizden geldiği kadarı ile
dikkat ederseniz; sağlıklı bir vücuda sahip olmak için çok geç kalmamış olursunuz.

2) Oturduğunuz yerden basit spor hareketleri yapmalısınız:

* Çalışan veya çalışmayan tüm insanlar için iş yoğunluğu bitttiğinde, oturduğu yerden basit spor hareketleri
ile evde kolay zayıflamayı başarabilir. Siz değerli okuyucularımız için kolay zayıflama yöntemleri içinde bulunan birkaç spor hareketini paylaşarak açıklamasını gerçekleştireceğiz.

– Göbek ve göbek çevresindeki yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız:
Bir sandalye üzerinde bile kolaylık yapacağınız basit bir yöntem olan çift diz asansör olarakda bilinen basit spor hareketini düzenli olarak yaptığınızda göbeğinizin eridiğini göreceksiniz. Sandalyede otururken iki bacağınızı göbeğinize doğru çekmeli ve indirmelisiniz. İlk başlarda bunu yapmak gerçekten zor gelecek fakat ilk gün 5 tane yapıp diğer günlerde yavaş yavaş sayıyı çoğaltırsanız sizin için daha kolay olacaktır. Bu yöntemi hem evde hem işte rahatlıkla uygulayarak kolay bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

– Belinizin incelmesini istiyorsanız:
Belinizi basit spor hareketleri ile inceltmeniz mümkün bunun için öncelikle herhangi bir sopa (oklava da olabilir) kullanmanız daha basit olacaktır. İki bacak omuz hizasına göre açılıyor. Ve sonrasında sopayı omuzlarınıza yerleştiriyorsunuz. Ardından sağa ve sola yarım dönme gerçekleştiriyorsunuz. Yine aynı şekilde evde basit zayıflama ve bölgesel incelmeye olanak sağlayan bu yöntemi iş yerinizde de kullanabilirsiniz.

– Bacaklarınızın incelmesini istiyorsanız:
Bacaklarınızın kalınlığından şikayet etmeniz gayet doğal bir durumdur. Yine aynı şekilde basit spor hareketleri ile incelmeniz mümkündür. Öncelikle salonunuza rahat bir minder (yorgan da olabilir) sermelisiniz. Daha sonrasında ufak tefek ısınma hareketleri ile başlayacaksınız. Yaklaşık olarak 1-2 dakika yürümeniz, daha sonrasında ise esnemelisiniz. Ardından mindere öncelikle düz yatmalısınız. Sağ ve sol bacağınızı sırası ile çapraz olarak kaldırmalısınız (Sağ bacak çapraz şekilde sol karın bölgesine çekilir). Bunu uyguladıktan sonra mindere yan yatarak en az 10 kere sağ, 10 kere sol bacağınızı kaldırıp indirmelisiniz. Bu şekilde düzenli olarak yapım sağlandığında, bacak incelmesini sağladığı gibi göbek ve bel içinde yararı dokunacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.